Поврзете се со нас

Светски првенства

Лудориите на аргентинските навивачки: Ги покажуваа бујните гради и голи се шетаа низ Буенос Аирес (ВИДЕО)

Објавено

на

Лео Меси и компанија и ја донесоа светската титула на Аргентина, прва по пауза од 36 години или севкупно трета на оваа сцена.

Овој резултат донесе огромна радост во земјата на „гаучосите“, вистинска ерупција кај најголемиот дел од граѓаните кои ги исполнија улиците, плоштадите…Имаше и одредени инциденти, глупости во кои доста луѓе беа повредени, а имаше информации и за загинати.

Мундијалскиот пехар донесе и лудории, па некој од навивачите или пред се навивачките ептен се опуштија и најдобар доказ е оваа комипација со собрани дела.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни