Лига на нации

Лига на нации

boban
Лига на нации

Унгарскиот прволигаш МОЛ Види за кога настапува македонскиот репрезентативец Бобан Николов ја запиша втората победа во групата фаза во Лига Европа и тоа над ПАОК. Пред околу петнаесеттиона дена МОЛ Види славеше во Солун со 2-0, а пак ...
fener-elmas slavje
Лига на нации

Елиф Елмас и Фенербахче дојдоа до значајна победа во Лига Европа и тоа над составот на Андерлехт кого го совладаа со 2-0 пред своите гледачи и на тој начин направија исчекор кон пласман во нокаут фазат во ова ...
ffm poddrshka vaduz
Лига на нации

Македонската А репрезентација на 16 ноември гостува во Вадуц за натпреварот од 5. коло против Лихтенштајн од Лигата на нации. Од Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ги известуваат сите заинтересирани навивачи и поддржувачи на нашата репрезентација кои живеат ...
lew-grmuska
Лига на нации

Германија е буквално на работ од амбисот и на чекор од испаѓање од А дивизијата во Лигата на нации, откако популарните „панцири“ изминатава вечер им дозволија на Французите да направат пресврт и да слават со 2:1. Тимот на ...
ristovski
Лига на нации

Македонија доживеа тежок пораз од Ерменија на гостувањето во Ереван, пораз кој беше прв за нас во Лигата на нации. Овој пораз никој не го очекуваше, особено по низата на длични резултати и партии. Меѓутоа се случи и ...
Лига на нации

Вчера се одиграа последните мечеви од новата рунда во Лигата на нации, а еден од тие натпревари беше меѓу Норвешка и Бугарија кој заврши со победа на домаќините од 1-0. Овој триумф на Норвежаните можеше да биде повисок, ...
francija
Лига на нации

Нови натпревари се одиграа вечерва во Лигата на нации, а најважните победи ги обезбедија селекциите на Франција и Гибралтар. Во дербито Франција со пресврт во вториот дел дојде до триумф над Гермнија од 2-1. Крос во 14 минута ...
Pandev-Ermenija
Лига на нации

За „Дерби“ од Ереван, Александар Табаковски Македонскиот капитен Горан Пандев потенцираше дека судиските одлуки имале директно влијание врз резултатот на дуелот меѓу Ерменија и Македонија, но поразот доаѓа како отрезнување во вистински момент. – Судијата не ни досуди ...
Angelovski-Erevan
Лига на нации

За „Дерби“ од Ереван, Александар Табаковски Македонскиот селектор Игор Ангеловски не може да биде задоволен од високиот пораз од Ерменија, но тој не сакаше да посочи вина кај индивидуалци во нашиот национален тим. На прес-конференцијата во Ереван, тој ...
Ermenija-selektor
Лига на нации

За „Дерби“ од Ереван, Александар Табаковски Ерменската фудбалска репрезентација успеа да го поправи впечатокот по шокантниот пораз од Гибралтар, а токму овој неуспех бил посебна мотивација за селекцијата која вечерва ја победи Македонија со 4:0. Тоа по средбата ...