Поврзете се со нас

Одбојка

Ѓоргиев лидер во новата победа на АЦХ Љубљана во Словенија

Објавено

на

foto:www.facebook.com/achvolleyljubljana

Екипата на АЦХ Волеј Љубљана немаше премногу одмор по мечот со Трентино во Лигата на шампионите, поточно мораше да го насочи вниманието кон домашниот шампионат каде издвојува сигурна победа во соочувањето со Триглав Крањ.

Домаќините не дозволија никакво изненадување и со чисти 3-0 дојдоа до 9. славје во 10. натпревар. АЦХ Љубљана славеше со 25/19, 25/21 и 25/22, а најдобар поединец беше македонскиот репрезентативец, Никола Ѓоргиев.

Нашиот капитен се истакна со 17 поени, зад него беше Покершник со 11 поени. На спротивната страна се истакна Јовивиќ со 20 поени.

Со 27 бода Никола и компанија се на второто место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни