НБА

НБА

kari i bogut
НБА

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс во изминативе неколку години е далеку од врвот во НБА лигата, но славниот клуб од Калифорнија постепено гради нов тим, нов состав кој ќе има задача да го врати на победнички патеки. Во ...
Westbrook_Tour_3_native_1600
НБА

Кошаркарот на ,,Оклахома Тандерс”, Расел Вестбрук кој го понесе признанието за МВП на минатата сезона 2016/17 благодарение на неговите 32 поени, 11 скокови и 10  асистенции потпиша десетгодишен договор со компанијата NIKE. Сумата се уште не е обелоденета, ...
kobi
НБА

Коби Брајант, човекот кој беше најзаслужен за успехот на Лос Анџелес Лејкерс, во периодот на 2000-те години, на посебна свеченост, која ќе се случи на 18.декември во „Стејплс Центар“ арената, ќе се одбележи неговата ера со тоа што ...
Tim Fertita
НБА

НБА клубот Хјустон Рокетс доби нов сопственик. Деновиве беше и официјализирано купувањето од страна на новиот сопственик Тилман Фертита за сума од 2,2 милијарди долари со што се постави нов рекорд во досегашната историја на НБА. Да биде ...
irving
НБА

Пејмејкерот Кајри Ирвинг и официјално беше презентиран како нов играч на Бостон Селтикс, заедно со Гордон Хејворд, кои ќе се обидат да го запрат Кливленд на патот кон финалето. Ирвинг пристигна со најгоелмиот трејд во историјата на НБА ...
durent-teodosic
НБА

Кевин Дурент прифати да ги анализира противниците од Западната конференција во новата НБА сезона за еден американски медиум. Притоа му даде интересен комплимент на Милош Теодосиќ, кој ќе дебитира во најсилната кошаркарска лига во дресот на Лос Анџелес ...
kajri-race
НБА

Трејдот на векот во НБА, помеѓу Бостон и Кливленд, како што го нарекоа американските медиуми пред неколку денови, лесно би можел да пропадне, тврди новинарот на ЕСПН, Адриан Војнаровски. Се веќе беше договорено, во Бостон требаше да пристигне ...
lebron-james-dwyane-wade
НБА

Американските медиуми успеаа веднаш да ја откријат реaкцијата на Леброн Џејмс по заминувањето на Кајри Ирвинг. Џејмс, тајна реагираше и тргна во сериозна потрага по играч кој ќе биде покрај него во тимот и кој ќе може да ...
Kyrie
НБА

Официјална информација го потресе ,,Истокот” на НБА дека Бостон Селтикс е новиот клуб на спектакуларниот плејмејкер Кајри Ирвинг, играч кој сосема неочекувано пред извесно време изрази желба да го напушти актуелниот кошаркарски вицешампион, кој играше во три НБА ...
NBA: Cleveland Cavaliers at Detroit Pistons
НБА

Ова утро пристигна официјална информација дека Бостон Селтикс е новиот клуб на спектакуларниот плејмејкер Кајри Ирвинг, играч кој сосема неочекувано пред извесно време изрази желба да го напушти актуелниот кошаркарски вицешампион кој играше во три НБА финалиња едноподруго. ...