НБА

НБА

НБА

Составот на Сакраменто Кингс го приреди најголемото изненадување на утринските средби во НБА лигата и со 98-93 славеше на гостувањето кај бранителот на трофејот Голден Стејт Вориорс. Домаќините поради повреди не можеа да сметаат на трите најголеми ѕвезди ...
lebron james nurkic
НБА

Кливленд во доста неизвесен натпревар на гости загуби од тимот на Портланд со резултат од 113:105. Иако главна ѕвезда на натпреварот беше Леброн Џејмс кој постигна 35 поени, на крај не успеа да го израдува на неговиот тим. ...
Lebron James Tajron Lu
НБА

Кливленд во доста неизвесен натпревар на гости загуби од тимот на Портланд со резултат од 113:105. Иако главна ѕвезда на натпреварот беше Леброн Џејмс кој постигна 35 поени, на крај не успеа да го израдува на неговиот тим. ...
НБА

Голден Стејт Вориорс со победа се опорави после последните два порази од Портланд Блејзерс и Минесота Тимбервулфс. Вориорс успеа на домашен терен да го победи младиот тим на ЛА Лејкерс со резултат од 117:1106. Актуелниот шампион беше десеткуван ...
НБА

Новите мечеви во НБА лигата донесоа нова Топ 10 листа на која има импресивни потези и моменти кои заслужуваат само аплаузи од сите љубители на кошарката. Во продолжение уживајте во мајсториите на Леброн Џејмс, Серж Ибака, Ембид, Убре ...
Ajzea Tomas
НБА

Денвер Нагетс се врати со пораз од гостувањето кај ЛА Лејкерс со резултат од 112:103. Ветерот кој го имаа со две победи во низа, не им помогна на овој натпревар поради разиграните ,,езерџии“ Кајл Кузма и Џулијанс Рендл ...
Rasel Vestbruk
НБА

Оклахома успеа да го победи тимот на Атланта со резултат од 119:107, меѓутоа резултатот беше во втор план поради ефектот на Расел Вестбрук кој го постигна својот 100. ,,трипл-дабл” во кариерата. Вестбрук на овој натпревар постигна 32 поени, ...
НБА

Скромна беше понудата на натпревари во НБА лигата, односно се одиграа само четири на кои три победи оставрија домашните состави. Во дербито на вечерва Хјустон го доби тексашкото дерби против Сан Антонио со 109-93. „Ракетите“ беа поквалитетен ривал ...
lebron
НБА

Вицешампионот Кливленд Кавалирс претрпе уште еден пораз во НБА лигата и тоа на гостувањето во Калифорнија кај Лос Анџелес Лејкерс (127-113), но токму на оваа средба првата ѕвезда на клубот од Охајо, Леброн Џејмс имаше една супер асистенција ...
Lejkers Klivlend
НБА

Кошаркарите на ЛА Лејкерс на домашен терен успеаа да го совладааат тимот на Кливленд Кавалирс со резултат од 127:113. Младите момци на Лејкерси беа мотивирани од фактот дека играат против најдобрите кошаркар во НБА лигата, Леброн Џејмс. Младиот ...