Англија

Англија

jose-mourinho
Англија

Жозе Мурињо се соочува со големи проблеми во составот во пресрет на вториот дел на сезоната во англиската Премиер лига. Тотенхем остана без Хари Кејн кој поради повреда ќе отсуствува најмалку три месеци, а во составот наскоро ќе ...
ole-pokazuva
Англија

Најугледниот англиски медиум „Скај Спортс“ пренесува дека Манчестер Јунајтед  се согласил да испрати понуда од 30 милиони фунти за младиот фудбалер на Бирмингем, Џуџ Белингем. Фудбалерот има само 16 години и веќе е редовен во составот на членот ...
esri-kosan
Англија

Многумина сметаа дека вистински херој на Астон Вила оваа вечер е младиот стопер Езри Конса, бидејќи 22-годишниот дефанзивец се израдува на погодокот кој се чинеше дека тој го постигна во судиското надополнување од мечот со Вотфорд. Со овој ...
martineli-1
Англија

Големото лондонско дерби меѓу Челси и Арсенал одново донесе вистинска возбуда, а истовремено понуди и фудбалска драма која секогаш предизвикува посебна страст меѓу фудбалските фанови. Дерби пресметката на „Стемфорд Бриџ“ понуди четири погодоци, еден црвен картон, но и ...
newcastle
Англија

Фудбалот е игра која секогаш се игра до последната секунда, а ова правило оваа вечер посебно ќе го запамтат Карло Анчелоти и неговите играчи од Евертон. „Карамелите“ водеа со 2:0 против Њукасл и го контролираа мечот во целост, ...
lambo-romero
Англија

Англиските таблоиди вчера пренесоа шоканти фотографии од близина на Карингтон центарот во Манчестер, од кои добро можеше да се види дека Серхио Ромеро практично го распарчил своето „Ламборгини“ вредно 170 илјади фунти. Но, додека таблоидите се занимаваа со ...
kin-sal
Англија

Рој Кин беше гостин во отвореното студио на „Скај Спортс“ и во неколку наврати нагласи дека Ливерпул во овој момент е далеку подобар тим од Манчестер Јунајтед, а воедно беше и најгласен во протестите кога беше поништен голот ...
joze-rose
Англија

Англиските таблоиди пренесоа сензационална вест ова утро, со која на јавноста и открија дека Жозе Мурињо го имал првиот посериозен проблем во Тотенхем откако е менаџер на тимот од Северен Лондон. Според изворите на угледните медиуми, португалскиот стручњак ...
ole-gunnar-solskjaer
Англија

Манчестер Јунајтед го загуби својот најдобар фудбалер, Маркус Рашфорд на подолг период. Младиот напаѓач ќе отсуствува од терените во следните три месеци по повредата на грбот која ја заработи на натпреварот против Вулверхемптон. Аналитичарот Јан Рајт го обвини ...
pep
Англија

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола оваа година се мачи во Премиер лигата и речиси сигурно ќе остане без титулата во натпреварувањето со оглед на тоа што е во голема негатива зад Ливерпул. Сити се наоѓа пред пласман ...