Англија

Англија

Англија

Герет Бејл во 2013 година го напушти Тотенхем и се пресели во Реал Мадрид и за овие пет години ги освои сите можни титули со тимот од шпанската престолнина. Меѓутоа без разлика на тоа Бејл континуирано се поврзува ...
sari5
Англија

Маурицио Сари конечно ќе може да седне на клупата на Челси откако англискиот клуб успеа да ја договори сумата која ќе му ја плати на неговиот досегашен тим Наполи. Иако откупната клаузула изнесуваше 11 милиони евра, Челси ќе ...
азар
Англија

Белгиската ѕвезда Еден Азар на интересен начин ги искоментира шпекулациите за негово заминување во редовите на Реал Мадрид. Во својата последна изјава за „Лекип“, Азар не демантира дека е заинтересиран за трансфер, со што медиумите повторно го ставија ...
patricio
Англија

Додека траат возбудувањата на Светското првенство во Русија дел од премиерлигашите обезбедија засилувања на голманската позиција. Имено новиот премиерлигаш Вулверхемптон ги договори услугите на искусниот португалски голман Руи Патрисио. Досегашниот член на Спортинг Лисабон договори четиригодишна соработка со ...
azar
Англија

Белгискиот ас и прва ѕвезда на премиерлигашот Челси, Еден Азар ја подотвори вратата за преселба во актуелниот европски шампион Реал Мадрид. Азар веќе со години се поврзува со преселба на „Сантијаго Бернабеу“, но оваа приказна секогаш завршува со ...
Англија

Францускиот репрезентативец, Н’Голо Канте проговори за својот статус во Челси и можниот премин во таборот на Пари Сен Жермен. Големиот и неуморен борец кој со Лестер и Челси ја освои Премиер лигата во изминативе денови се поврзува со ...
martial1
Англија

Пред неколку денови агентот на Антони Марсијал излезе со став дека неговиот клиент сака да го напушти „Олд Трафорд“ во потрага по првотимски фудбал. Сепак, од Манчестер Јунајтед  не се подготвени да го пуштат Марсијал да си замине ...
pogba-nju
Англија

Францускиот репрезентативец и член на Манчестер Јунајтед, Пол Погба даде свое видување за шпекулациите кои го поврзуваат со враќање во Јувентус. Погба беше стрелец на победоносниот погодок на Франција на вчерашниот натпревар против Австралија по кој „Галските петли“ ...
Англија

Повремениот англиски репрезентативец, Џек Вилшир донел конечна одлука за својата иднина во Арсенал, пренесуваат медуумите на островот. На Вилшир актуелниот договор му завршуваше на крајот на овој месец, но клубот му понуди продолжување на соработката, сума која изнесуваше ...
pelegrini-west
Англија

По се поизвесното доаѓање на Фелипе Андерсон во Лондон, од таборот на „чеканите“ сега се пред комплетирање на уште еден голем трансфер. Имено, Вест Хем повторно ги отворил преговорите со ПСЖ за аргентинскиот интернационалец, Хавиер Пасторе. Клубот од ...