Македонија

Македонија

kiselev
Македонија

Од раководството на шампионот на Македонија, Вардар го потврдија ангажманот на десниот бек на репрезентацијата на Русија, Димитри Киселев. 23 годишниот Киселев доаѓа од редовите на Санкт Петербург каде настапува од почетокот на својата кариера. Киселев е актуелен ...
temelkovski
Македонија

Поранешниот селектор на македонската ракометна репрезентација, Илија Темелковски повеќе не е предводник на Еурофарм Работник. Прволигашот од Битола одлучи да направи промена на клупата, но тоа не значи дека Темелковски ќе се замине од клубот. Имено тој добива ...
gorbok-vardar
Македонија

Од таборот на македонскиот шампион РК Вардар објавија дека нов ракометар на клубот е Сергеј Горбок. Горбок откако со ПИК Сегед ја прекина доминацијата на Веспрем во унгарскиот шампионат сега се враќа меѓу „црвено црните“ потпишувајќи двегодишен договор ...
borec-metalurg2
Македонија

Машката Супер лига во наредната сезона може да остане без некогашниот државен првак и еден од најголемите расадници на репрезентативци, ГРК Борец, откако клубот минува низ вистинска голгота. Ракометарите на овој клуб ја минаа минатата сезона со ниски ...
timeout vardar vs kiel 2018
Македонија

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар ги продолжи договорите со четири играчи, односно и во иднина дел од „црвено-црниот“ табор ќе бидат капитенот Стојанче Стоилов, Даниил Шишкарев, Даниел Ѓорѓески и Мартин Поповски. Првите двајца се обврзаа дека ќе останат ...
nikola ivanovic
Македонија

Македонскиот прволигаш, Еурофарм Работник договори уште едно име за наредната сезона и тоа 20-годишниот Никола Ивановиќ. Станува збор за талентиран десен бек кој е роден во Суботица, а на ракометната сцена кај нашиот северен сосед се наметна во Црвена Звезда и ...
kukoski
Македонија

Ракометниот прволигаш од Битола, составот на Еурофарм Работник повлече уште еден нов потег и во исто време ја продолжи соработката со уште двајца играчи. По ангажманот на Милан Ѓукиќ, Никола Маркоски и Благојче Трајковски, како и новите потписи со Филип Ивановски, Дејан Пецаковски, Горан ...
stoilov moreira
Македонија

Македонскиот шампион и учесник на Ф4 турнирот во Келн, екипата на Вардар на 24 јули во Скопје официјално ќе ги започне подготовките во пресрет на новата сезона. Вардарци од 24 до 31 јули под водство на новиот тренер ...
rabotnik
Македонија

Екипата на Еурофарм Работник го крои ростерот за следната натпреварувачка сезона, па откако беа ангажирани  Милан Ѓукиќ, Никола Маркоски и Благојче Трајковски денеска беше продолжена соработката со пет ракометари. Така составот од Битола во следната кампања ќе го има на располгање ...
lino cervar zabochkrt 2017
Македонија

Лино Червар се до денеска фигурираше како тренер на Металург без разлика на тоа што не беше дел од ниту еден натпревар на македонскиот тим во 2018 година, а тоа секако беше најдобра најава за она што денеска ...