Македонија

Македонија

vardar slavje
Македонија

Добро е познато дека Вардар дојде до титулата во Лигата на шампионите со што уште еднаш ја израдува и сплоти македонската нација. Овој успех на „црвено-црните“ беше инспирација за многу луѓе, па беа создадени неколку нови навивачки песни ...
dejan pecakovski
Македонија

Актуелниот овсојувач на Купот на Македонија, тимот на Металург го доведе седмото засилување претстојната сезона, искусниот бек Дејан Пецаковски. Ова за Пецаковски ќе биде четврти престој во клубот од Автокоманда со оглед на тоа што претходно играше во периодите сезоните 2005-06, ...
butel
Македонија

Поранешниот македонски репрезентативец, Златко Мојсоски и во наредната сезона ќе биде дел од составот на Бутел. Искусното крило и скопскиот прволигаш си подадоа рака за нов едногодишен договор. -Бутел Скопје е екипа составена пред се од добри момци. ...
Vardar-kup1
Македонија

Тимот на Металург новата сезона ќе ја започнат со сосема поинаков состав, шест нови засилувања (Иракли Кбилашвили, Милан Поповиќ, Лука Вујовиќ, Маријан Мариќ и Даниел Ѓоргески) и со нов тренер во името на Дамир Стојановиќ. Како ќе функционира овој ...
rabotnik-trening
Македонија

Македонскиот вицешампион, Еурофарм Работник освен што носи нови имиња ги продолжува договорите со дел од играчите кои играа важна улога во минатава сезона. Имено „фармацевтите“ ги договорија на уште две години Гоце Ојлески, Никола Маркоски, Градимир Чаневски и Мирко Радовиќ, ...
kbijasvili
Македонија

Македонскиот ракометен прволигаш, Металург успеа да го обезбеди потписот на Иракли Кбилашвили кој важи за еден од најталентираните играчи во својата земја. Тој во Автокоманда дојде од украинскиот тим Одеса, а за официјално сајт на „металурзите“ откри зошто се одлучил ...
Irakli Kbilashvili
Македонија

Поранешниот македонски шампион, Металург го доби и шестото засилување за натпреварувачката 2019/2020, засилување кое доаѓа од Грузија. Клубот од Автокоманда го обезбеди средниот бек Иракли Кбилашвили кој е еден од најперспективните млади играчи на Грузија. Тој на штотуку ...
pelko
Македонија

Од редовите на европскиот и македонскиот шампион Вардар, денеска официјално го потврдија и шестото засилување во пресрет на новата сезона. Нов член на „црвено црното“ семејство е 21 годишниот словенечки пикер, Домен Сикошек Пелко кој доаѓа од редовите ...
vujo-pokazuva
Македонија

Веселин Вујовиќ е еден од најголемите имиња на овие простори, ас кој има многу направено како играч, а и сега одлично си ја врши работата како тренер. Црногорецот е многу почитуван и во нашата земја со оглед на ...
gjorgjeski
Македонија

Екипата на Металург по Лука Вујовиќ, Милан Поповиќ, Маријан Мариќ и Реваз Чантурија доведе уште едно засилување во своите редови и тоа е голманот Даниел Ѓорѓески. Ѓорѓески доаѓа во Металург од Пелистер, а предтходно во својата кариера има брането и ...