Македонија

Македонија

skube
Македонија

Тоа што се пишуваше во претходните неколку дена денес доби и официјална потврда, Сташ Скубе е нов ракометар на Вардар. Станува збор за среден бек кој имаше одлична сезона во ПИК Сегед и беше меѓу најзаслужните што овој ...
skube
Македонија

Најдобриот македонски ракометен состав, Вардар во следната натпреварувачка кампања ќе има сосема поинаков лик во однос на изминативе сезони со многу промени во играчкиот кадар. Најголемиот дел од носителите на играта си заминаа како и тренерот Раул Гонзалес, ...
Filip Taleski 1
Македонија

Македонскиот репрезентативец Никола Маркоски кажа ,,ДА” пред една недела и повлече нога за останатите репрезентативци кои тргнаа по неговиот пат. Токму вчера во Крушево, македонскиот репрезентативец Филип Талески се заколна на вечна љубов со својата избраничка Ена Секуловска ...
trajkovski
Македонија

Екипата на Еурофарм Работник продолжува да носи нови играчи во пресрет на новата сезона од Суперлигата, како и на настапите на Европската сцена. По Гукиќ и Никола Маркоски, нов играч на битолскиот клуб е искусниот голман Благојче Трајковски ...
markovski
Македонија

Од редовите на битолскиот Суперлигаш, Еурофарм Работник и официјално го потврдија потписот на македонскиот репрезентативец, Никола Марковски. 28 годишниот стружанец има богато искуство и е стандарден репрезентативец на Македонија, па со сигурност ќе претставува големо засилување за битолскиот ...
milan djukic
Македонија

Македонскиот ракометен прволигаш, Еурофарм Работник го обезбеди потписот на српскиот интернационалец Милан Џукиќ. Искусниот Џукиќ кој минатата сезона со Железничар го освои Купот на Србија и имаше просек од седум голови по натпревар со „фармацевтите“ потпиша двегодишен договор. Тој во својата кариера ...
elkomandante
Македонија

Раул Гонзалес имаше опширен разговор со новинарите на официјалната страна на СЕХА лигата во кое направи детална анализа на она што го сработи во Вардар во изминативе години, подвлекувајќи црвена линија на најголемиот успех кој го оствари тимот ...
raul-igraci
Македонија

Раул Гонзалес од наредната сезона досета поретко ќе го гледаме во Скопје поради тоа што реши да ја промени клупската средина, а неговото отсуство на клупата на Вардар дефинитивно ќе биде помалку чудно за играчите, но посебно за ...
Kire_Diplomska
Македонија

Капитенот на македонската ракометка репрезентација, Кирил Лазаров денес дипломираше со чиста десетка на Факултетот за физичка култура под менторство на Гино Стрезовски. Нашиот ас ја бранеше дипломската тема посветена на ракометот или поточно се одлучи за приказ на ракометниот модел во ...
Vardar-Barsa1
Македонија

Екипата на Вардар со победата над Металург во Автокоманда ја заврши оваа сезона, сезона која е последна за многу имиња од досегашниот состав на „црвено-црните“. Еден од нив е Илија Абутовиќ, големиот борец, специјалистот за одбрана, човекот кој ...