МАГАЗИН

МАГАЗИН

Evropska Nedela na Sportot 1
Исхрана и вежбање

Стартувајќи од 2015 година, Европската унија зема за цел преку свои проекти да го мотивира населението кон здрав начин на живот преку правилна исхрана, спорт и физички активности. По тој  повод,Македонија преку Агенцијата за млади и спорт се ...
zaednicka turnir sah 2017
Млади спортисти

Шаховската школа на велемајсторот Влатко Богдановски и интернационалниот мајстор Дејан Стојановски, обајцата членови на ШК Алкалоид кој ја помага работата на оваа школа, објави дека доделува две стипендии за изучување на шахот за деца кои се од социјално ...
makpetol4
Автомобили

Во продажно-сервисниот салон на Хонда беа доделени наградите од четврто редовно и второ мастер коло од наградната игра на Макпетрол АД, „Верна повторно наградува“. Мишко Тасевски, раководител на секторот маркетинг на Макпетрол АД во своето обраќање изјави дека ...
Zulejka Rivera
Исхрана и вежбање

Кариерата ја започна како Мис Универзум 2006 година, за да после благодарение на видеото во која се појави за песната „Деспасито“ стана планетарно популарна.Нејзиното име е Зулејка Ривера која поради нејзината љубов кон фитнесот, таа стана и една ...
Photo 2
Автомобили

Компанијата „Макпетрол АД“ денес организираше средба со новинарите, на која ја промовираше новата мобилна апликација „Верна GO“, истакнувајќи ја тенденцијата на компанијата кон развој и иновации и која на корисниците ќе им овозможи транспарентна информација за услугите и производите ...
Автомобили

Пред краток период, Серџо Маркионе со препознатливиот оптимизам и луцидност ја претстави петгодишната стратегија за групацијата Fiat-Chrysler која ја предводеше, а денеска италијанските медиуми пренесоа дека ја загубил најважната битка. Еден од највлијателните менаџери во автомобилската индустрија направи ...
mihajlovic
Таблоид

Синиша Михајловиќ може да се пофали со неверојатна фудбалска кариера, а потоа и со завидна тренерска кариера, но исто така може да се пофали и со својата сопруга, поранешната манекенка и телевизиска ѕвезда, Ариана. Поранешниот југословенски репрезентативец овој ...
Mejveder-MekGregor
Таблоид

Заврши Мундијалот, почнаа трансферите и „Форбс“ реши да ја објави листата на најбогати спортисти за 2018 година, но интересно е што повторно не успеаа фудбалот да го бутне боксот од првото место. Како по обичај на првото место ...
hrvatska slavi
Игри на среќа

На долгоочекуваниот „Мундијал“ кој оваа година се одржуваше во Русија му се ближи крајот. Се сретнавме со многу изненадувања, но сепак Хрватска и Франција сосема заслужено се во финале. Сега кога сме веќе (скоро се е познато), на ...
Switzerland's soccer player Valon Behrami, right, kisses his gilfriend ski racer Lara Gut of Switzerland, left, during the FIFA World Cup 2018 round of 16 soccer match between Sweden and Switzerland at the Krestovski Stadium, in St. Petersburg, Russia, Tuesday, July 3, 2018. (KEYSTONE/Laurent Gillieron)
Таблоид

Дека спортот може да ги зближи луѓето може да ни докажат врските помеѓу спортистите, кои заедно го минуваат секој ден. Последни во низата спортски парови се репрезентативците на Швајцарија во фудбал и скијање, Валон Бехрами и Лара Гут. ...