МАГАЗИН

МАГАЗИН

DSC_0184
Автомобили

Макпетрол денес, во продажно-сервисниот салон на Honda ги додели наградите од четвртото редовно коло, како и од второто мастер коло од овогодинешната наградна игра на ВЕРНА програмата за лојалност. На настанот свое учество земаа претставници од Макпетрол АД, ...
nainggolan-moglie04-1-e1467369736946
Таблоид

Сопругата на Раџа Наинголан, Клаудија, преку социјалните мрежи откри навистина страшни вести потврдувајќи дека се соочува со канцер. Клаудија на својот Инстаграм профил објави трогателна порака со која најави дека наскоро ќе започне со хемотерапија со цел да ...
Vardar-plostad3
Лига на шампиони Млади спортисти

Владата на нашата земја денеска и официјално на 141 седница ги потврди наградите за двата големи спортски успеси кои Вардар и младиот Бесир Алили ни ги донесоа во изминатиов период. Како што беше најавено Вардар за освоениот пехар во ...
jahtaklicko
Таблоид

Поранешниот неприкосновен владетел во рингот, Владимир Кличко се најде во многу непријатна ситуација за време на својот одмор во Шпанија. Имено, Кличко со својата јахта заедно со семејството пловел во водите крај Мајорка кога настанал пожар во пловилото. ...
ibra
Таблоид

Златан Ибрахимовиќ дефинитивно е ѕвезда број еден во фудбалот во САД, па секој негов потег предизвикува големо внимание. На социјалните мрежи се појави видео од соблекувалната на Лос Анџелес Галакси на кое се гледа како шведскиот напаѓач со ...
MAVS-RM-5491
Таблоид

Словенија изминативе неколку денови ја погоди големо невреме кое беше проследено со грмотевици и обилни врнежи од град. Тоа предизвика големи штети на имоти и автомобили, а невремето го зафати и Лука Дончиќ кој со својот автомобил возеше ...
sudiianglija
Таблоид

Иако јавноста во Англија ги знае како доста строги лица, во јавноста сега се појави снимка како судиите од Премиер лигата лудуваат во Индонезија. Пред одреден период хит беше видеото на кое се гледа Мајк Дин како го ...
nejmartepan
Таблоид

Бразилецот Нејмар минува низ доста тежок период од својата кариера. Фудбалерот на ПСЖ неодамна беше обвинет за силување, а вчера заработи тешка повреда која ќе го оддалечи од настап на претстојното Копа Америка натпреварување. Нејмар во своја одбрана ...
ronaldogeorgina
Таблоид

Португалската супер ѕвезда, Кристијано Роналдо нема да добие никаква казна по наводното силување во 2009 година откако тужителот, Кетрин Мајорага го повлекла обвинението. Мајорага тврдеше дека Роналдо ја нападнал и ја силувал во Лас Вегас во 2009 година ...
triagolnik za defekt na vozilo
Автомобили

Најголемиот дел од возачите покажуваат грижа за своите акумулатори кога доаѓа зимата и кога стартувањето на моторот на возилото покажува отежнувачки околности или комплетно го „отфрла“ нашето барање за струја. Да, статистички најголем број на акумулатори „испуштаат душа“ ...