МАГАЗИН

МАГАЗИН

balkan judo u15 -57 niksic 2018
Млади спортисти

Лилјана Недановска од џудо клубот „Преспа“ освои сребрен медал на балканското првенство за пионери што се одржа во Никшиќ, Црна Гора. Недановска настапи во категорија „U15“ до 57 килограми каде што имаше 13 учеснички, а ова за неа ...
abdurahim-idrizi
Боречки спортови Млади спортисти

Македонскиот каратист, Абдурахим Идризи се враќа со златен медал од учеството на Светскиот карате куп или младинската карате лига, каде се натпреваруваше меѓу јуниорите. Идризи настапил во категоријата до 55 килограми на турнирот во Умаг, Хрватска, а на ...
quarter-finals-belgija-brazil_2018
Игри на среќа

Ретки се обложувалниците кои можат да ви понудат обложување без ризик, а една од нив е „Coinbet24“. Тие нудат обложување без ризик за натпреварот помеѓу Бразил и Белгија. Онлајн обложувалницата на „Coinbet24“ неодамна се појави на нашиот пазар ...
Okta (1)
Промоции

Град Скопје и Стопанска банка АД – Скопје денеска ги промовираа 5-те станици за поправка на велосипеди кои ќе им овозможат на велосипедистите до колку имаат потреба да извршат мали интервенции на своите велосипеди. – Намалувањето на сообраќајниот ...
coinangbel
Промоции

Натпреварот помеѓу Англија и Белгија ќе биде дерби на денот, односно овој натпревар ќе одлучува за првото место во групата Г. Подолу во текстот ќе ви дадеме причина плус зошто овој натпревар да го изиграте токму во „Coinbet24“. ...
fotka2
Исхрана и вежбање

Како што температурите раснат во овој период од годината, така и вашите стапала ќе треба да се прилагодат на временските услови, a во тоа најмногу можете да придонесете самите со примена на редовни и правилни хигиенски навики. Споредено ...
elvira jangelovska
Млади спортисти

Елвира Јангеловска од Македонска Каменица тренирала ритмичка гимнастика во Москва за време на четиригодишниот престој на нејзиното семејство во Русија. Во сторијата објавена од веб-порталот „Делчево 365“ се вели дека таа се вратила во Македонска Каменица, но за ...
rusija
Промоции

Светски познатата обложувалница „Coinbet24“ од неодама се доближи и до македонските обложувачи отворајќи нови пространства за љубителите на типувањето и казино игрите, па со метеорска брзина стекна огромна популарност која се должи на повеќе причини. Македонска поддршка „Coinbet24“ ...
hrvatska so argentina
Промоции

На „Мундијалот“ во Русија ни претстои еден неизвесен натпревар, којшто може да го наречеме „дерби на денот“, а тоа е дуелот помеѓу Аргентина и Хрватска. Обложувалницата „Coinbet24“ по тој повод подготви понуда која верува дека не смеете да ...
coinbet 24 ilustracija
Промоции

Македонскиот обложувачки пазар е побогат со уште еден гигант во таа сфера. Имено, пристигнa онлајн обложувалницата и казиното на „Coinbet24“! Станува збор за обложувалница која нуди широк спектар на натпревари и игри за обложување, или изразено во бројки, ...