МАГАЗИН

МАГАЗИН

emil risteski pobednicki pehar nnb 2018
Млади спортисти Шах

Во прекрасна атмосфера како дел од прославата на патронатот на основното училиште „Наум Наумовски – Борче“ викендов во Скопје се одржа еден од најсилните младински турнири во забрзан шах (темпо на игра 25 минути + 10 секунди за ...
prae
Промоции

Лидо ди Јесоло – Венеција – Верона – Љорет де Мар -Барселона– Кан – Ница – Сан Ремо – Монако – Монте Карло Љорет де Мар е место во Коста Брава, Шпанија, кое најчесто е посетувано од страна ...
Amanda Lee1
Исхрана и вежбање

Таа е вистинска фитнес бомба, се коментарите на социјалните мрежи. Има неверојатни 11 милиони следбеници и за нејзиното тело се пишува на големо во светот. Нејзиното име е Аманда Ли од Канада и постојано на социјалните мрежи ги ...
dzudo prespa pionerki grcija 2018
Млади спортисти

Џудо клубот „Преспа“ од Ресен учествуваше на меѓународниот турнир „Olympus judo cup“ кој се одржа во Литохоро, Грција, каде што со својата пионерска постава освои три медали. Во категорија до 48 килограми учествуваа помлади пионери, Елена Поповска (без пласман), како ...
Автомобили

Првиот квартал на 2018 година ќе биде запишан во историјата на Volvo како период во кој шведскиот бренд успеал да освои признанија со кои долго ќе може да се гордее. Откако Volvo XC40 беше прогласен за Европски автомобил ...
ana-bastijan
Таблоид

Некогашната најдобра тенисерка на светот, Ана Ивановиќ и германската фудбалска ѕвезда, Бастијан Швајнштајгер станаа родители, информираа медиумите на Балканот и пошироко. Ивановиќ се породила по природен пат во Чикаго, а на овој свет донела здраво машко дете кое ...
makpetrol press 14032018
Автомобили

Макпетрол преку Верна програмата за лојалност повторно наградува. Компанијата за сите лојални корисници на картичката Верна и оваа година организира голема наградна игра, „Верна повторно наградува“ која започна на 1. март, a ќе трае до 15. декември оваа година. ...
vlatko todev sport arena press
Македонија Млади спортисти

Со прес конференција во „Куќата на фудбалот“ денеска во Скопје беше означено пријавувањето за фудбалскиот камп што ќе го организира Реал Мадрид Фондацијата, што „Дерби“ претходно го најави за периодот 11-15 јуни. Организаторите обелоденија дека сите содржини ќе ...
komar
Игри на среќа

Македонските обложувачи продолжуваат да бидат топ тема во регионот. По неверојатната добивка од повеќе од половина милион евра на прилепчанецот Ване Лесноски, денеска е соборен нов рекорд на обложувалницата „Моцарт“ и повторно во нашата земја. Обложувалницата информираше дека ...
SUV_Gama_Peugeot (1)
Автомобили

Во изминатите неколку месеци, Peugeot со гордост ја претставуваше новата SUV гама, сочинета од Peugeot 2008, 3008 и 5008. Далеку пред сите! е слоганот кој во целост ја опишува SUV гамата на Peugeot пред очите на потенцијалните клиенти. ...