МАГАЗИН

МАГАЗИН

makpetrolfoto2
Автомобили

Македонската компанија „Макпетрол“ денес овозможи организирана посета на современата лабораторија каде претставници на истата го објаснија процесот на создавање на новите дизел горива. Како дополнување на посетата, компанијата одржа презентација на Ultra Diesel Green Power и Ultra Diesel ...
triagolnik za defekt na vozilo
Автомобили

Најголемиот дел од возачите покажуваат грижа за своите акумулатори кога доаѓа зимата и кога стартувањето на моторот на возилото покажува отежнувачки околности или комплетно го „отфрла“ нашето барање за струја. Да, статистички најголем број на акумулатори „испуштаат душа“ ...
objekt euroimpeks pezo
Автомобили

Покрај акциите за нови возила, Пежо секогаш посветува внимание и на постпродажниот процес кој е од големо значење за клиентите. Комуникацијата со клиентите и следење на историјата на нивниот автомобил е основата на работењето на сервисните центри на ...
paola canas
Исхрана и вежбање

Се вика Паола Кањас. Родена е во Колумбија, но живее во Мајами. Нејзиното име е синоним за фитнес и за спортовите на вода во САД, поточно за сурфањето. Но, со последната фотосесија која ја направи за светското бренд ...
VPVZ4 600
Промоции

Стопанска банка АД Скопје со гордост го најавува четвртото издание на веќе добро познатата ревијална трка #ВозиПравоВозиЗдраво по улиците на Скопје, со која сите, како заедница, дејствуваме за подигнување на свеста за користење на алтернативни форми на транспорт. ...
Real-kamp-deca
Промоции

Со доближувањето на крајниот рок за пријава на фудбалскиот камп Реал Мадрид Fundación Campus Experience, кој од 11 до 15. јуни ќе се одржи во Скопје, а по повод освојувањето на 13. титула европски првак, рокот за пријавување е ...
span 3
Исхрана и вежбање

Нивните имиња се Марија и Магдалена. Тие се сестри и покрај тоа што се убави и можат да се пофалат со одличните физички способности,  во една работа дури можат и мажите да им позавидат. Сестрите Гавриловски земаа учество ...
Foto 1
Автомобили

„Макпетрол АД“ како општествено-одговорна компанија, за сите лојални корисници на картичката ВЕРНА и оваа година организира голема наградна игра, „Верна повторно наградува“. Вчера во продажно-сервисниот салон на Хонда беа доделени наградите од второто редовно и првото мастер коло ...
active-drive
Автомобили

Peugeot 208, 308 и 2008 со Active ниво на опременост, врвна технологија и безбедносни системи од најновата генерација. Peugeot 208 уште на прв поглед освојува со својот стил, избор на свежи бои на екстериерот и најсовремена иновативна технологија, ...
petrol export
Автомобили

Во Охрид оваа седмица се одржува седмиот Регионален симпозиум на лабораториите за нафта и нафтени деривати од регионот. Од ОКТА и Макпетрол велат дека имаат сопствени мониторинг лабаратории каде се испитува квалитетот и оти со години бараат да ...