Поврзете се со нас

Игри на среќа

„Пукна“ и втор Супер-милионер џекпот во февруари

Објавено

на

По првиот СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот вреден 20.768.497 денари на 01.02.2024, ВЛТ соопшти дека е добиен и вториот СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот, вреден 20.555.130 денари.

– Две СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот добивки во еден месец. Февруари е дефинитивно среќен за играчите на видеолотариските терминали на ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА. По претходно освоениот СУПЕР МИЛИОНЕР вреден 20.768.497 денари, сега имаме нов.

– Најновиот СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот е вреден 20.555.130 денари. Го освои играч кај нашиот деловен соработник Гаминг Професионал Казино СТАР во Македонски Брод, на 22.02.2024 во 16:38.

И на нашиот најнов среќен добитник му ја честитаме добивката, очекувајќи го секој момент да пристигне во нашите простории.

Среќниот играч на ВЛТ ќе добие чек на освоениот износ од 20.555.130 денари.

 

Извор: Соопштениеза медиуми

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни