МАГАЗИН

МАГАЗИН

Dany Levi
Исхрана и вежбање

Дани Леви е една од најбараните фитнес водителки и инструкторки низсветот. Таа иако има повеќе од 40 години,  постојано е активна и држи часови низ целиот свет во делот на промоција на фитнесот и здравиот начин на живот. ...
Rusija Zeni
Исхрана и вежбање

Aнастасија Гизерска популарна фитнес инструкторка со потекло од Русија, дефинитивно е една од најбараните спортски модели во периодов што изминува. Тоа пред се, се должи на моментот што Русија идната година ќе биде домаќин на Светското првенство и ...
dzudo kompozicija 2017
Млади спортисти

Со четири златни и еден бронзен медал, џудо клубот „Преспа“ е прогласен за најуспешен во категоријата на учесници до 15 години на викендов одржаниот меѓународен турнир „Прилеп Опен“, во организација на клубот Пролетер. Златните медали ги освоја Ангела ...
Dobitnik Dijamant gurgja
Игри на среќа

Името на Ѓурѓа Ѓорѓиева им е добро познато на вработените во Државната лотарија на Македонија, бидејќи таа е добитник на Голф 7, парична премија од еден милион денари, како и повеќе „средни“ кои варираат меѓу една илјада и ...
????????????????????????????????????
Автомобили

Макпетрол продолжува да инвестира во сопствените капацитети со цел на верните потрошувачи да им овозможи нови содржини како полесно би патувале низ територијата на нашата држава. Со постојана тимска работа на стручниот и професионален кадар, компанијата ги имплементира ...
Dijamonte grepka LILA final 15x10cm final
Игри на среќа

Од денес, среда (18.10.2017 год) на сите продажни места на Државна лотарија на Македонија, со знакот на Детелинка , можете да го пронајдете и најновиот инстант лоз наречен ДИЈАМАНТ. ДИЈАМАНТ -от на Државна лотарија на Македонија е полн ...
Edina Musa 1
Исхрана и вежбање

Во организација на Бодибилдинг и фитнес федерацијата на Македонија, во спортската сала „Расадник“ по 30.јублиеен пат, се одржа финалниот натпревар ,,Атлета на Македонијa-2017″ во бодибилдинг-фитнес и бикини каде Македонија ги доби новите прваци. Но, најголемо изненадување од сите ...
DSC06750
Промоции

Користејќи го почетокот на новата академска година, денешниот настан во срцето на студентската заедница имаше за цел презентација на партнерство на три значајни институции, во интерес на студентите: Картичниот бренд Mastercard, Стопанска банка АД – Скопје како еден ...
????????????????????????????????????
Автомобили

Денеска во продажно-сервисниот салон на Хонда беа доделени наградите од летното финално коло од јубилејната наградна игра „70 години Мапетрол“. На настанот свое учество земаа претставници од Макпетрол АД, како и најсреќните добитници. – Бројот на членовите на ...
simulator amerit
Автомобили

Транспортните фирми во Македонија отсега имаат нов сојузник во борбата за пониски трошоци преку заштеда на гориво и правилна употреба на сите системи кај товарните возила со цел за избегнување дефекти. Центарот за обука на СИЗ „Македонија сообраќај“ ...