Поврзете се со нас

Свет

Никола во голгетерски ритам: Ѓорѓев стрелаше и донесе три бода за Арау

Објавено

на

foto:www.facebook.com/fcaarau

Македонскиот интернационалец, Никола Ѓорѓев продолжува со своите одлични партии за Арау, тим на кој му донесе победа против Баден во втората лига на Швајцарија.

Ѓорѓев е во голгетерски ритам и потврда за тоа е што три средби во низа постигнува гол со тоа што овојпат истиот беше вреден три бода со оглед на тоа што беше единствен на средбата.

Има добра сезона: Ѓорѓев со нов гол за Арау

Македонецот блеска: Ѓорѓев со гол и асистенција ја одбележа победата на Арау

Никола стрелаше во 69 минута на асистенција на Фазлиу, односно со ова му го донесе 12. сезонски триумф на Арау.

Некогашниот младински репрезентативец осум гола и седум асистенции во досегашниот дел на шампионатот.

Standings provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни