Поврзете се со нас

Свет

Има добра сезона: Ѓорѓев со нов гол за Арау

Објавено

на

foto:www.facebook.com/fcaarau

Македонскиот интернационалец, Никола Ѓорѓев постигна уште еден гол во дресот на Арау во втората лига на Швајцарија.

Ѓорѓев беше автор на единствениот погодок за Арау на гостувањето кај Ксамакс во дуелот кој домаќинот го доби со 3-1.

Офанзивецот се најде на вистинското место во 61 минута кога и го постави конечниот резултат.

Поранешниот македонски репрезентативец има добра сезона во Челинџ лигата со 6 голови и 6 асистенции.

Арау со 37 бода е на 4. место на табелата.

Standings provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни