Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Перфектна соработка на Дончиќ и Ирвинг, Кајри имаше и своја магија за ерупција на Далас (ВИДЕО)

Објавено

на

Две средби беа на програмата во НБА лигата, две средби на кои победи остварија домашните состави, Далас Маверикс и Орландо Меџик.

Маверикс со славјето над Лос Анџелес Клиперс од 114:101 ја затвори серијата со 4-2 и обезбеди полуфинале на Западот, додека пак Меџик со триумфот против Кливленд Кавалирс се избори за мајсторка.

Од двата дуели ги имаме најдобрите пет потези во кои главна улога има Кајри Ирвинг.

Cup tree provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни