Европски купови

Европски купови

neno
Европски купови

Ненад Димитријевиќ и Хувентуд ќе играат во Топ 16 фазата во Еврокупот, пласман кој вечерва математички го обезбедија со триумфот над Уникс Казан во Бадалона. Шпанскиот прволигаш славеше со 90-73 и тоа благодарение на подобрата, поангажирана игра на ...
neno
Европски купови

Ненад Димитријевиќ одигра уште еден квалитетен натпревар за Хувентуд во Еврокупот и тоа на гостувањето во Турција кај Дарушафака. Македонскиот плејмејкер имаше одлично издание и за 25 минути на паркетот постигна 13 поени (3/3 за еден, 2/5 за ...
tane spasov
Европски купови

Екипата на Легија Варшава која ја води македонскиот стратег Тане Спасев во многу борба загуби од финска Катаја во рамките на Еврокупот на ФИБА за да на пресконференцијата по натпреварот се направи вистински циркус од страна на официјалниот ...
Neno-Bresha
Европски купови

Шпански Хувентуд се враќа поразен од Италија, каде вечерва загуби од Бреша со 87:83 во натпревар од УЛЕБ Еврокупот. Нашиот Нено Димитријевиќ повторно беше најистакнат поединец во редовите на Хувентуд, но и тоа не беше доволно за поволен ...
neno vlez
Европски купови

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ одигра фантастичен меч и беше најзаслужен што Хувентуд славеше над Нантер со 79-77 во Еврокупот. Нено реализираше 23 минути вклучувајќи ги тука и завршните три кога се решеваше победникот, а тој ја презема одговорноста ...
neno so topka
Европски купови

Ненад Димитријевиќ одигра фантастичен натпревар во дресот на Хувентуд и му донесе тешко извоена победа на својот тим во дуелот со Нантер во рамките на УЛЕБ Еврокупот. Нантер речиси цел натпревар имаше водство на гостувањето во Бадалона, но ...
neno na vlez
Европски купови

Хувентуд и Ненад Димитријевиќ ја прокнижија третата победа во петтиот натпревар во Еврокупот. Вечерва во Бадалона падна составот на Цедевита Олимпија кој беше надигран во сите сегменти за конечни на крајот 101-81. Уште на полувремето домаќините водеа со 20 разлика ...
neno
Европски купови

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ одличен настап на денешниот меч против Уникс Казан во Еврокупот, но неговиот Хувентуд претрпе проаз на ова гостување во Русија со 86-74. Плејмејкерот доби 15 минути кои квалитетно ги искористи, па реализираше 10 поени ...
neno so topka
Европски купови

Екипата на Хувентуд успеа да забележи победа над Дарушафака во Еврокупот и тоа со лудата тројка на Клемен Препелиќ пред звукот на сирената за конечни 85-82. Ова беше дуел на кој квалитетно одигра и нашиот Димитријевиќ кој реализираше ...
Prepelic
Европски купови

Шпански Хувентуд оствари драматична победа над Дарушафака во рамките на Еврокупот (85:82), а тој успех го реализираше благодарение на неверојатната тројка во последната секунда на Клемен Препелиќ. Тимот на нашиот Нено Димитријевиќ се мачеше против турскиот ривал, Дарушафака ...