Поврзете се со нас

АТП

Шевченко недораснат ривал за Алкарас на Мастерсот во Мадрид (ВИДЕО)

Објавено

на

Карлос Алкарас по скоро еден месец се врати на терените и тоа со успешен почеток на АТП Мастерсот во Мадрид.

Шпанецот ја продолжи одличната серија на овој турнир, поточно ја забележа 12 победа во низа и тоа против Александр  Алексадрович Шевченко. Фаворитот одигра моќно и му препушти само три гејма на противникот во двата сета кои завршија со резултат 6:2, 6:1.

Алкарас ќе се обиде да го собори рекордот на Рафаел Надал кој во периодот од 2013-15 славеше на 14 мечеви во низа, односно за да се надмине овој учинок потребни му се уште три триумфи почнувајќи од соочувањето со Тијаго Сејбот Вајлд.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни