Поврзете се со нас

Македонија

Пелистер се врати во Првата лига, Беса со „седумка“ за Тетекс

Објавено

на

foto:www.facebook.com/FC.PelisterBitola

Пелистер и официјално е нов прволигаш и тоа откако математички го обезбеди билетот за оваа конкуренција со денешната победа над Башкими.

Клубот од Битола триумфираше со 2-1 и сега има дури 11 бода повеќе во однос на третопласираната Детонит Пљачковица која денеска загуби од Охрид со 3-1.

Лидерот Беса пак имаше гол шоу против Тетекс и избори триумф од 7-1.

РЕЗУЛТАТИ:

ПОБЕДА – АРСИМИ 0-3

ОХРИД – ДЕТОНИТ 3-1

ТЕТЕКС – БЕСА 0-7

БАШКИМИ – ПЕЛИСТЕР 1-2

БЕЛАСИЦА – ВАРДАР Н. 0-0

КАМЕНИЦА САСА – КОЖУФ 1-0

НОВАЦИ – КАРАОРМАН 6-0

ОСОГОВО – СКОПЈЕ 2-1

Standings provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни