Поврзете се со нас

Англија

Лудило на трибините: Саутемптон даде гол, навивач славеше со вештачка нога (ВИДЕО)

Објавено

на

Саутемптон го доби реваншот со Вест Бромвич Албион (3-1) и обезбеди пласман на „Вембли“ каде ќе се соочи со Лидс во борбата за пласман во Премиер лигата.

Ќе се води голема битка на „Вембли“ за последниот билет кој носи место во Премиер лигата

„Светците“ посакуваат експресен камбек во најсилната англиска фудбалска конкуренција, исто како и Лидс што значи дека не очекува навистина интересна пресметка на 26 мај.

Во меѓувреме вирална страна една ситуација од вчерашното соочување на „Сент Мерис“, момент по првиот гол на домаќините кога еден од навивачите на трбините почна да слави со вештачка нога во вис како да е најобичен реквизит.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни