Поврзете се со нас

Италија

Ремек дела на Бираги и Кварацхелија на пресметката во Фиренца (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/SerieA

Фиорентина и Болоња одиграа без победник 2-2 на вечерашното соочување на „Артемио Франки“ со кое беше отворено 37. коло во италијанската Серија А.

Ова беше дуел на две екипи кои се борат за осмото место на табелата кое води во Конференциската лига на УЕФА во наредната сезона, резултат со кој „виолетовите“ остануваат на плус два во однос на наполитанците.

Битката во Фиренца дефинитивно ја одбележаа ремек делата на Бираги и Кварацхелија, две мајстории од слободен удар.

Бираги беше задолжен за првиот еврогол во 40 минута, додека Грузиецот врати во вториот дел поточно во 57 минута.

Во листата на стрелци се запишаа уште Нзола и Рахмани.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни