Поврзете се со нас

Евролига

Високи летови и брутални атракции: Најмоќните забивања на месецот во Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Месец април донесе навистина страшни мајстории во Евролигата со тоа што забивањата секогаш носат посебна магија, страст и знаат да ги кренат и воодушеват сите фанови во арените.

Избрани се најдобрите забивања на месецот, листа која е вистинско ужување, листа која започнува од Мадрид со Дек, а завршува во Истанбул со бруталната атракција на Османи над Боломбој од Звезда.

Уживајте во наредните три ипол минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни