Поврзете се со нас

Македонија

Нова сезона, нова титула: Шампионски пречек за фудбалерите на Струга (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Струга Трим Љум успеа со славје над директниот конкурент Шкендија (2-0) да ја одбрани титулата во најсилниот домашен фудбалски шампионат.

Ибраими и Радески стрелаа за славје на стружани во Тетово, голема победа кој донесе нов пехар и нов настап во Лигата на шампионите во кампањата 2024/2025.

Со зурли и тапани беа дочекани избраниците на Гега, а клубот преку видео сподели дел од таа победничка, шампионска атмосфера.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни