Поврзете се со нас

Франција

Ултрасите на ПСЖ подготвија специјален поздрав за разделбата со Мбапе (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/PSG_English

Килијан Мбапе денеска го игра последниот натпревар во дресот на ПСЖ на стадионот во Париз, а ултрасите на францускиот клуб решија да му приредат специјален поздрав на прошталниот дуел на „Паркот на принцовите“.

За време на загревањето, најжестоките фанови на ПСЖ ја активираа атрактивната кореографија посветена на Мбапе, кoj не го криеше воодушевувањето и го прекина загревањето за да им отпоздрави на фановите.

Мбапе го отвори натпреварот на најдобар начин и постигна гол со кој ПСЖ барем привремено имаше водство против Тулуз.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни