Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Шоу на „волците“ против Денвер (ВИДЕО)

Објавено

на

Кошаркарите на Минесота Тимбервулвс го разбија Денвер Нагетс со 115:70 во шестиот натпревар од полуфиналната серија на Западот.

Домаќините доминираа од првата до последната четвртина и му одржаа вистинска лекција на шампионот, поточно во најдобра атмосфера и со голема самодоверба ќе ја дочекаат „мајсторката“ која ќе се игра во Колорада.

Страшната партија и доминација на „волците“ беше потврдена и на топ листата каде сите одбрани потези се во нивна режија.

Уживајте во мајсториите!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни