Светски првенства

Светски првенства

lopetegi4
Светски првенства

Шпанскиот селектор Хулен Лопетеги утре ќе го објави списокот на фудбалери кои ќе ја претставуваат Шпанија на Светското првенство во Русија, а „Кадена Копе“ денеска ексклузивно го објави составот кој според изворите на овој медиум е дефинитивниот избор ...
joki-lev
Светски првенства

Јоаким Лев пред неколку дена го објави прелиминираниот список за Светското првенство во Русија за кој ќе мора да направи уште неколку корекции, но и овој првичниот донесе една доста голема доза на незадоволство кај одредени поединци, особено ...
platini-1
Светски првенства

Големите фудбалски фанови сигурно имаат позитивни сеќавања од случувањата на Светското првенство во Франција кое се одигра во 1998 година, натпреварување кое имаше навистина убав и блескав крај со спектакуларно дерби меѓу домаќинот на турнирот и моќниот Бразил. ...
hart-rakavica
Светски првенства

Герет Саутгејт донесе неколку навистина тешки одлуки кога е во прашање конечната листа на фудбалери кои ќе патуваат на мундијалот во Русија, бидејќи во превод, мораше да се откаже од неколку фудбалери кои во минатото имаа и тоа ...
fernando-santos1
Светски првенства

Португалскиот селектор Фернандо Сантош денеска ги одреди патниците за претстојното Светско првенство во Русија, а во составот на актуелниот европски шампион нема неколку потврдени имиња. Она што веднаш го забележаа фановите е дека мундијалска виза не добија ѕвездите ...
laporte1
Светски првенства

Дефанзивецот на Манчестер Сити, Емерик Лапорт не се најде меѓу 23 имиња на фудбалери кои ќе настапуваат за Франција на СП во Русија, а Дидие Дешамп не го вметна ниту меѓу резервите. Оваа информација е изненадување за дел ...
Didie-Deshamp
Светски првенства

Францускиот селектор Дидие Дешамп, вечерва официјално го соопшти списокот на фудбалери кои ќе патуваат на Светското првенство во Русија. „Сините“ се меѓу фаворитите за висок пласман, а Дешамп и овојпат имаше слатки маки да се одлучи за вистинските ...
arnold-jir
Светски првенства

Герет Саутгејт во текот на вчерашниот ден го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета на Светското првенство во Русија, но покрај тоа што изборот на селекторот предизвика големи дебати во англиската спортска јавност, донесе и интресни ...
markus-slavi-england
Светски првенства

Маркус Рашфорд не се изнаигра во стартната постава на Манчестер Јунајтед оваа сезона, но сепак во моментите кога добиваше шанса од Жозе Мурињо, најчесто возвраќаше феноменално на теренот и покажа голем дел од потенцијалот кој несомнено е огромен. ...
geret-sautgejt
Светски првенства

Англискиот селектор Герет Саутгејт ова попладне го соопшти списокот на фудбалери на кои ќе смета на претстојоното Светско првенство кое ќе се одигра во Русија, а мора да се напомене дека предводникот на „трите лава“ мораше да донесе ...