Светски првенства

Светски првенства

eriksen-lizga
Светски првенства

Данска е последниот европски патник на Светското првенство во Русија, а мора да се напомене дека скандинавската селекција сосема заслужено си чекираше билет за мундијалот бидејќи вечерва имаше страшна претстава во Даблин. Првиот бараж дуел меѓу Република Ирска ...
janne-anderson
Светски првенства

Селекторот Јан Андерсон влезе во конфронтација со домашните новинари откако уште еднаш доби прашање за тоа дали планира да го врати Златан Ибрахимовиќ во тимот откако Шведска на феноменален начин обезбеди пласман на Светското првенство, а покрај лекцијата ...
alexis-sanchez-arturo-vidal1
Светски првенства

Големата Италија е последната селекција која остана без пласман на Светското првенство во 2018 година и тоа откако во бараж двомечот со Шведска загуби со 1-0. Покрај „аѕурите“ има голем број на репрезентации кои нема да бидат во ...
Football Soccer - France v Sweden -2018 World Cup Qualifying European Zone - Group A - Stade de France, Saint-Denis near Paris, France - 11/11/16. Sweden's coach Jan Andersson attends the match against France. REUTERS/Benoit Tessier/Files
Светски првенства

Шведска е последната селекција која обезбеди пласман на Светското првенство во Русија и тоа откако во бараж битката славеше со Италија со вкупни 1-0. Швеѓаните победија со 1-0 во Стокхолм за да вчера издржат машки и ја сочуваат ...
svedska navivaci
Светски првенства

Репрезентацијата на Шведска иако важеше за аутсајдер успеа да ја добие бараж битката со Италија со вкупни 1-0 и тоа со победата пред своите гледачи во Стокхолм. Овај успех донесе голема радост кај скандинавците, а тоа го истакнаа ...
studiosvedska-640x255
Светски првенства

Шведските репрезентативци имаа причина да слават, но очигледно и тие во налетот не знаеа што прават. Откако успеаа да ја елиминираат Италија од бараж натпреварот за пласман на СП во Русија 2018 година, тие во славјето, кое го ...
svedska
Светски првенства

Шведска е последната селекција која обезбеди пласман на Светското првенство во Русија и тоа откако во бараж битката славеше со Италија со вкупни 1-0. Швеѓаните победија со 1-0 во Стокхолм за да вчера издржат машки и ја сочуваат ...
ventura
Светски првенства

Италијанските фудбалски фанови не се навикнати нивната репрезентација да не е дел од светските првенства, но во Русија тоа ќе се случи по цели 60 години. Ремито против Шведска во Милано ја испрати скандинавската селекција на мундијалот, а ...
lahoz
Светски првенства

Италија и Шведска одиграа без голови во Милано, а на крајот на овој резултат му се радуваа гостите кои ја искористија предноста заработена на првата средба, со чија помош се пласираа на СП во Русија. Натпреварот беше одбележан ...
gigi-razocaran
Светски првенства

Елиминацијата на Италија во бараж дуелот со Шведска за Светското првенство ги зави во црно сите фудбалски фанови на Апенините, а жалењето е уште поголемо поради тоа што големиот Џиџи Буфон остана без својата последна желба да ја ...