Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Дивинченцо леташе преку Ембид, Сагс со супер забивање ги запали навивачите на Орландо (ВИДЕО)

Објавено

на

Денвер Нагетс, Филаделфија Севентисиксерс и Орландо Меџик остварија победи на плејоф натпреварите во НБА лигата.

Со ова Денвер дојде до водство од 3-0 против Лос Анџелес Лејкерс, Филаделфија намали на 2-1 против Кливленд Кавалирс, додека Орландо се врати во игра во серијата со Кливленд Кавалирс (2-1).

Cup tree provided by Sofascore

Од трите дуели ги имаме најдобрите моменти, мајстории на денот, листа на која се Дејвис, Дивинченцо, Сугс, Ален…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни