Поврзете се со нас

Свет

Илиевски нема повеќе да биде спортски директор на Цедевита Олимпија

Објавено

на

foto:twitter.com/KKCedOL

Македонската кошаркарска легенда, Владо Илиевски нема повеќе да ја извршува фунцијата спортски директор на Цедевита Олимпија.

Владо се врати во овој клуб пред почетокот на сезоната, ама сега со поинаква улога, но по само една кампања дојде до крај на соработката.

Имено Цедевита Олимпија одлучи да не му го продолжу договорот на нашиот ас, поточно се реши за друго решение во името на Чечу Мулери.

Се работи за шпански експерт кој работел во Валенсија скоро две децении и тоа во различно улоги.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни