Поврзете се со нас

Боречки спортови

Џошуа со прогноза за победникот на блокбастер соочувањето на Фјури и Усик

Објавено

на

Фото. https://twitter.com/anthonyjoshua

Фановите на боксот со нетрпение го очекуваат соочувањето во рингот на Тајсон Фјури и Александер Усик, а нивниот ривал Ентони Џошуа решил да го прогнозира победникот во овој блокбастер дуел.

Еден од двајцата боксери ќе ги обедини појасите во тешка категорија и ќе стане апсолутен шампион по борбата закажана за 18. мај, а Џошуа смета дека победник ќе биде Усик.

– Боксував против Усик и добро знам што искусив во тој дуел.

– Тој е феноменален борец и мислам дека ќе заврши одлична работа.

– Не сум имал дуел со Фјури и немам искуство од тоа соочување, но од она што го знам, велам дека верувам во победа на Усик, – рекол британскиот боксер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни