Поврзете се со нас

Италија

Наполи прими гол во судиското продолжение и остана без победа во Удине (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/SerieA

Екипите на Удинезе и Наполи ги поделија бодовите играјќи 1-1 во последната средба од 35. коло во италијанската Серија А.

Ова беше дуел во кој гостите беа пред победа или поточно водеа се до судиското продолжение (92 минута) кога резервистот Саксес се најде на вистинското место и го матираше Мерет.

Претходно гостите поведоа со погодокот на напаѓачот Осимен во 51 минута.

Ваквиот резултат не беше посакуван од двата состави затоа што Удинезе и понатаму останува во зоната која води во втората лига, Наполи пак е на осмата позиција на табелата.

Standings provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни