Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Хол летна високо и „испорача“ брутална блокада над Гудуриќ (ВИДЕО)

Објавено

на

Денеска и утре ќе ги дознаеме преостанатите патници на завршниот фајналфор турнир во Евролигата, поточно по мајсторките во кои Панатинаикос ќе го пречека Макаби Тел Авив, Монако ќе ги одмери силите со Фенербахче, а Барселона ќе ги одмери силите со Олимпијакос.

Се очекува на сите три соочувања да биде жешко, борбено и неизвесно до самиот крај, но додека се чекаат овие дуели ги имаме најдобрите потези од претходната рунда или од четвртите средби во сериите во кои сега резултатот е 2-2.

Одбројувањето го предводи Донта Хол кој имаше брутална блокада над Марко Гудуриќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни