Поврзете се со нас

Игри на среќа

Добитникот на нецели 21 милион денари од „Супер милионер џекпот“ се јави во ВЛТ

Објавено

на

Фантастични 20.951.041 денари легнаа на сметката на Ј.М. од Битола!

Тоа е играчот која ја освои најпосакуваната добивка „СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот“. Имено, Ј.М. на 15.04.2024 се забавувал на видеолотариските терминали од Видеолотарија Касинос Австрија, кај нашиот деловен соработник „Казино Моцарт“ во Битола.

Тој ја играл играта „Дајс анд рол“, која во неговиот случај му донела среќа и фантастични 20.951.041 денари.

На Ј.М. му честитаме за рекордната добивка СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот вредна неверојатни 20.951.041 денари.

 

Извор: Соопштение за медиуми

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни