Поврзете се со нас

Свет

Димитријевиќ втор стрелец, Уникс сигурно до полуфиналето во ВТБ лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: www.unics.ru

Уникс Казањ на Ненад Димитријевиќ успеа да избори пласман во полуфиналето на ВТБ лигата.

Имено актуелниот првак со „чисти“ 3-0 ја доби серијата против Самара со тоа што последниот триумф во битката го забележа на гостински терен со 90:67.

Избраниците на Перасовиќ знаеја што сакаат на овој меч, држеа се под контрола, а најдоброто од нив дојде во завршниот период кој го реализираа со 90:67.

Македонскиот репрезентативец, Димитријевиќ со 15 поени беше втор стрелец зад Лабери и Рејнолдс со по 17 кошеви. Нено собра и три скока и испорача седум асистенции.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни