Поврзете се со нас

Свет

Ќамили го потврди триумфот на Хвидовре (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/HvidovreIF.Fodbold

Новопечениот македонски репрезентативец, Лирим Ќамили стрелаше во победата на Хвидовре над Одензе во првата данска лига.

Во групата за опстанок Хвидовре го изненади Одензе и славеше со 2-1 во дуел во кој трите бода ги потврди токму Ќамили со голот во 82 минута.

Ова за офанзивецот беше четврти сезонски гол, а зад неговото име има и една асистенција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни