Поврзете се со нас

Македонија

„Комити“ разочарани: Не сте свесни колку сме бесни (ФОТО)

Објавено

на

Екипата на Вардар влезе во лоша резултатска серија и на последните пет натпревари забележа само една победа што придонесе да падне на десеттата позиција, односно во моментов е далеку од зоната која носи опстанок.

Standings provided by Sofascore

„Црвено-црните“ денеска загубија од АП Брера Струмица со 2-0, пораз кој ја разлути навивачката група „Комити“ која се огласи на социјалните мрежи со јасна порака.

-Не сте свесни колку сме бесни, -порачаа „Комити“.

Скопскиот тим до крајот на кампањата гостува кај Брегалница и Силекс, а ги пречекува Македонија Ѓорче Петров и Тиквеш.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни