Поврзете се со нас

Балкан

Барди постигна атрактивен гол во големиот пресврт на Трабзон (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/TrabzonsporEN

Тимот на Трабзонспор за кого настапува Енис Барди со голем пресврт издвојува победа над Газиантеп во првата лига на Турција.

Домашниот состав губеше со 2-0 по првото полувреме, но по одморот излезе сосема друга екипа на Трабзон која од 50 минута тргна да го уништува противникот.

Имено за 18 минута домашните играчи постигнаа дури четири погодоци од кои еден беше дело на македонскиот репрезентативец во 65 минута. Онуачу беше асистент на истиот, играч кој пак ги постигна преостанатите три голови.

Со 58 бода Трабзон е сигурен на третата позиција на табелата зад недопирливите Галатасарај и Фенербахче.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни