Поврзете се со нас

Македонија

„Месец за неа“: Кошаркарите на МЗТ со посебен гест го честитаа празникот на посетителките во „Капитол Мол“

Објавено

на

Секоја година 8 Март одново не потсетува колку посебни и битни жени постојат во нашите животи, секоја година ги славиме нивните достигнувања, се восхитуваме на нивниот мајчински инстинкт, на нивната верност кон пријателствата, на нивната истрајност во кариерата.

Денешниот ден, како и останатите 365 дена од годината, секоја жена треба да се чувствува сакано, сигурно и посебно. Токму затоа, Капитол Мол на своите посетителки им приреди посебно изненадување со симпатичен гест.

Капитол Мол заедно со кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје беа причина за насмевка кај секоја дама што денеска го посети трговскиот центар. Во текот на денешниот празничен ден, кошаркарите на сите жени, девојки, мајки и баби им подарија ружи и лалиња, им го разубавија денот и им посакаа да останат свои, единствени и да шират љубов.

– Овој ден треба да биде посебен за секоја жена, затоа што навистина секогаш инспирираат и мотивираат. Секој ден одново имам прилика тоа да го видам и да го почувствувам благодарение на кошарката и секојдневната комуникација со моите колешки – кошаркарки. Јас сум дел од кошаркарскиот клуб МЗТ и веднаш, со задоволство го прифатив денешниот предизвик и одлучив дека ќе бидам дел од овој осмомартовски настан во Капитол Мол со цел да бидам причина за насмевка за жените што ги сретнав тука. Во име на целиот МЗТ тим им го честитам празникот на сите дами и им посакувам секој нареден ден да бидат ценети, почитувани и да се сакаат себе како што знаат да ги сакаат свои најблиски,- вели Марко Миловановиќ, играч во КК МЗТ Скопје.

Во Капитол Мол денеска владееја само позитивни вибрации и празничното расположение се чувствуваше во секој агол, а тоа ќе продолжи и во текот на целиот месец, затоа што март е „Месец за неа“. Подготвени се неодоливи понуди за сечиј вкус и неверојатни попусти.

Секојдневното купување треба да претставува огромно задоволство и да биде време издвоено за уживање, а тоа е главното мото на Капитол Мол. Секој посетител е важен, а овој месец најважна е жената затоа што Капитол е Твој Мол, Твое Место

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни