Поврзете се со нас

БИБЛ лига

Академија ФМП доживеа уште еден пораз во БИБЛ лигата

Објавено

на

Македонскиот прволигаш Навико Академија ФМП претрпе уште еден пораз во БИБЛ лигата со што ја продолжи негативната серија во ова натпреварување.

Скопскиот состав загуби на домашен терен од Макаби Хаифа со 112-89. Академија ФМП одигра добро во првите десет минути и првиот период го доби со 23-17, но во преостанатиот дел фаворитот беше на повисоко ниво, одигра поквалитетно и запиша триумф кој за нив е број четири во седмиот натпревар.

Ајви со 33 поени беше најефикасен играч кај нашиот претставник и воедно на натпреварот, кај победникот Рајс Џуниор беше автор на 30 кошеви.

Академија ФМП во следното коло му гостува на бугарски Левски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни