Меѓународни настани

Меѓународни настани

snooker masa opshto
Меѓународни настани

Во билијард и снукер клубот „Гран Клуб“ од Скопје во периодот од 09 до 10 Декември ќе се одржи меѓународен снукер турнир насловен “Скопје опен 2017”. Истиот ќе се игра по сите стандарди на светската снукер федерација. Ограничен ...
Pretsedatelski kup
Меѓународни настани

12.Претседателски куп во голф кој се одржува меѓу САД и Интернационалниот тим составен од познати голфери од целиот свет (без Европа), започна без никакви проблеми со свеченото интонирање на американската химна и почетните удари на поранешните Американски претседатели ...
Tomokazu Harimoto
Меѓународни настани

Германецот Тимо Бол важи за еден од најдобрите светски пингпонгари изминативе години, но минатиот викенд мораше да се соочи со незгоден пораз на важниот турнир во Чешка од ИТТФ Светската серија. Бол загуби од Јапонецот Томоказу Хaримото кој ...
ping-pong
Меѓународни настани

Македонските пинг понгари го освоија шестото место на 15-то сениорско У-21 Балканско Пинг-Понгарско првенство кое се одржа во Подгорица од 2. до 6. август. Нашата селекција ја претставуваа Теодор Кировски, Венко Стојанов и Методиј Бужаровски во машка и ...
snuker turnir juli 2017
Меѓународни настани

Минатиот викенд во „Гранклуб“ се одржа снукер турнир, на кој што покрај играчи од Македонија, учествуваа и дел од најдобрите играчи од соседна Бугарија. Победник, односно Шампион на овој турнир е Братислав Крстев, повеќекратен снукер шампион на Бугарија, ...
zaborski
Меѓународни настани

Петар Заборски од Карате клубот Макпетрол, за Македонија го освои златниот медал на Светскиот куп за младинци во Умаг, Хрватска. Тој во категорија на помлади сениори или (У-21), во тежинската категоријата до 75 килограми, по победата во финалето со ...
banja-luka-beta
Меѓународни настани

Пливачкиот клуб Бета постојано ја претставува Македонија во најдобро можно светло на сите меѓународни турнири, а така беше и изминатиов викенд откако членовите на нашиот клуб се покажаа доста добро на силниот пливачки турнир во Бања Лука. Босна ...
sportska-dresovi
Меѓународни настани

Спотска Академија во наредниот период ќе биде домаќин на три меѓународни турнир кои ќе ги одиграат младински екипи на реномирани професионални кошаркарски и ракометни кошаркарски клубови, а со самото тоа ќе им овозможи неверојатно искуство на своите членови ...
nigel bond skopje 2017
Меѓународни настани

Посетата на Македонија од врвниот снукер играч и инструктор, Најџел Бонд, денеска се приведува кон крај со егзибицискиот меч против победникот на домашниот турнир „Gran Јack 2017“ кој ќе се одигра во Скопје со почеток во 18.30 часот. ...
najdzel bond faca
Меѓународни настани

Реномираниот, светски познат снукер професионалец, Најџел Бонд, оваа седмица ќе гостува во Скопје со богата агенда која содржи егзибициони натпревари, индивидуални тренинзи и официјален натпревар со победникот на домашниот снукер турнир „Grand Jack 2017“. Бонд ќе биде гостин ...