Поврзете се со нас

Меѓународни настани

Борбата за злато на Нуров и македонската химна во Оран (ВИДЕО)

Објавено

на

Могамедгаджи Нуров ни го донесе првиот златан медал на Медитеранските игри во Алжир каде во големото финале избори триумф над Фејзула Актурк од Турција со резултат 4:3.

Македонскиот борач имаше негатива од 3-0, но во продолжението покажа многу повеќе, се разбуди и со мајсторски зафат во последните секунди оствари голем успех за себе и Македонија.

Со ова популарниот Мага го одбрани златниот медал од Медитеранските игри во 2018 (Тарагона, Шпанија). Во продолжение погледнете ја борбата која ни донесе злато како и интонирањето на македонската химна на доделуавњето на медалите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни