Поврзете се со нас

Свет

Димитријевиќ со дабл-дабл против Локомотив (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: www.unics.ru

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ забележа дабл-дабл против Локомотив Кубањ во вториот полуфинален меч во ВТБ лигата.

Нено реализираше 12 поени, испорача 11 асистенции, а собра и 5 скока, но ова негово издание не се покажа како доволно за Уникс Казањ да го одбрани домашниот терен. Актуелниот шампион одигра катастрофално во завршниот период, прими дури 32 кошеви (32:17) што на крајот се покажа како пресудно Уникс да загуби со 84:71.

Сега резултатот во серијата 1-1, наредните две средби се играат во Кубањ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни