Поврзете се со нас

СЕХА лига

Вардарецот Гогов ја има најатрактивната одбрана во СЕХА лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Членот на Вардар 1961, Васил Гогов е автор на најатрактивната одбрана во четвертфиналните пресметки во СЕХА лигата.

Гогов имаше двојна интервенција на пресметката против Војводина во Скопје, а истата беше доволно за да ја освои позицијата број еден на најновата Топ листа.

Вицешампионското место пак е резервирано за голманот на Еурофарм Пелистер, Урбан Лесјак кој беше во елемент во дуелот со Татран Прешов.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни