Поврзете се со нас

Репрезентација

Јанев го објави поширокиот список на ракометарки за СП

Објавено

на

foto:macedoniahandball.com.mk/

Младинската женска ракометна репрезентација ја очекува настап на Светското првенство, настан за кој селекторот Дарко Јанев  смета на 35 ракометарки.

Тоа е поширокиот список на Јанев за Мундијалот на кој Македонија за ривали во првата фаза ќе ги има Ангола, Исланд и САД.

Најголемиот дел од ракометарките доаѓаат од домашните клубови, поточно има само четири интернационалки на листата, Александра Коловска, Сара Стефановска, Ива Младеновска и Ема Лазаревска.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни