Поврзете се со нас

Англија

„Скај Спорт“ ги истипува со точен резултат сите средби од Премиер лигата

Објавено

на

Со вчерашниот меч меѓу Лутон и Евертон кој заврши без победник (1-1) беше отворено 36. коло во Премиер лигата, рунда во која доста екипи бркаа бодови поради различни прични, борба за титула, место во европските купови и секако обезбедување на опстанок.

„Скај Спортс“ преку нивниот прогнозер Џон Ноус секогаш има анализа и прогноза на мечевите, па така е и овојпат, па еве кои се нивните типови за дуелите кои се играат денеска, утре и задутре.

Арсенал-Борнмут 1-2

Брентфорд-Фулам 2-2

Барнли-Њукасл 2-1

Шефилд Јунајтед-Нотингем Форест 1-2

Манчестер Сити-Вулверхемптон 3-1

Брајтон-Астон Вила 1-1

Челси-Вест Хем 2-1

Ливерпул-Тотенхем 4-2

Кристал Палас-Манчестер Јунајтед 3-1

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни