Поврзете се со нас

Боречки спортови

Нгану уништен поради тешка семејна трагедија, МекГрегор прв му испрати порака (Фото)

Објавено

на

Foto:instagram.com/francisngannou

Френсис Нгану е познат ММА борец кој пред извесно време се испроба и во боксерскиот ринг, но неполни два месеци по борбата со Антони Џошуа, Камерунецот доби вест од која тешко ќе се опорави во брзо време.

Фантатичниот мајстор за боречки вештини го загубил својот 18-месечен син кој починал од досега непознати причини, а камерунските медиуми први ја објавија веста за големата трагедија.

За жал истата беше потврдена и од самиот Нгану преку социјалните мрежи, а неговата порака е навистина трогателна и го допре дури и контроверзниот Конор МекГрегор.

– Која е смислата на животот кога си оди она за кое најмногу сме се труделе? Зошто животот е толку суров и немилосрден? Зошто секогаш го зема тоа што го немаме? Навистина сум уморен. Си отиде моето момче, си отиде мојот Коби кој беше полн со живот. Како да се справам со ова, ве молам помогнете ми, бидејќи јас навистина немам идеја како да се носам со ова, – порача Нгану.

–  Многу ми е жал за твојата загуба Френсис, моите молитви се за тебе и твоето семејство во ова тешко време, – гласи утешната порака која му ја испрати МекГрегор.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни