Поврзете се со нас

Игри на среќа

„Пукна Супер-милионер џекпот“: Играч на ВЛТ освои 21 милион денари

Објавено

на

Априлска среќа за играч на видеолотариските терминали на Видеолотарија Касинос Австрија!

Битолчанец освои „СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот“ вреден 20.951.041 денари.

Ова е четвртата добивка од овој калибар годинава.  Најпосакуваниот „СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот“ е освоен кај нашиот деловен соработник „Казино Моцарт“ во Битола.

На нашиот најнов среќен добитник, му ја честитаме добивката „СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот“, очекувајќи го секој момент да пристигне во нашите простории, по добитниот чек на освоениот износ од 20.951.041 денари.

 

Извор: Соопштение за медиуми

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни