Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Кампацо со магија во негов стил, Јабуселе со супер моќно забивање (ВИДЕО)

Објавено

на

Пред нас се третите и четвртите натпревари од четвртфиналната рунда во Евролигата, мечеви по кои дефинитивно може да ги добиеме патниците за завршниот фајналфор турнир.

Во пресрет на тоа што следува ги имаме потезите кои ги одбележаа втората мечеви од оваа фаза, акции во кои ги имаме Кампацо, Јабуселе, Адетокумбо, Весели, Поарје…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни