Репрезентација

Репрезентација

raul sobir januari 2018
Репрезентација

Во пресрет на големите возбудувања и нашиот настап на Европското првенство во Хрватска, Ракометната федерација на Македонија (РФМ) најави парични премии за остварен успех на овој шампионат. Имено пред поаѓањето за Хрватска, на завршниот состанок на управата и ...
lino cervar idi tamu ne znam kade 2017
Репрезентација

Во моменти кога сите сме во исчекување на европското ракометно првенство и настапот на нашиот национален тим, предводникот на хрватската репрезентација, Лино Червар испрати голема провокација до нас користејќи го конфликтот со Пепи Манасков. Имено пред неколку денови ...
ehf nedela raul nametki 2017
Репрезентација

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес го соопшти конечниот список на играчи на кои ќе смета на престојното Европско првенство кое се игра во Хрватска. Шпанскиот стратег ќе смета на 19 ракометари и тоа голманите Борко Ристовски, Никола ...
pesevski taleski januari2018
Репрезентација

Македонската ракометна репрезентација ги прави завршните подготовки за престојното Европско првенство на кое ние во првата почетна фаза ќе ги одмериме силите со Словенија, Црна Гора и актуелниот шампион Германија. Ова секако ќе биде голем предизвик за нашите ...
kire-mukaetov
Репрезентација

Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, при вчерашната промоција на Телеком како нов партнер на репрезентативците, одговарајќи на новинарско прашање најави дека се очекува голема поддршка од трибините. Зборувајќи на оваа тема, Мукаетов потенцираше дека има најави за голема ...
Telekom-RFM
Репрезентација

Македонската ракометна федерација има нов партнер, тоа е телекомуникацискиот оператор – Македонски Телеком поради што денеска се одржа прес конференција на која двата страни не го криеја задоволството. – Договорот за партнерство меѓу дојде природно – Македонски Телеком ја ...
ehf nedela kire lazarov 2017
Репрезентација

Македонија ќе биде дел од ракометниот спектакл, поточно Европското првенство во Хрватска каде одново многу работи за нас ќе зависат од играта на капитенот Кирил Лазаров. Најдобриот македонски ракометар секогаш е оптимист, верува во својот и квалитетот на ...
kire lazarov dec2017
Репрезентација

Останаа уште неколку денови до стартот на Европското првенство во Хрватска од кое дел ќе биде н нашата ракометна репрезентација. Нашите ракометари се во групата Ц заедно со Словенија, Црна Гора и Германија, а резултатот кој ќе го ...
mkd tajm-aut
Репрезентација

Македонската ракометна величина, Пепи Манасков направи анализа и го кажа својот став за нашата репрезентација во пресрет на Европското првенство кое за неколку дена започнува во Хрватска. Ние сме во групата Ц во Загреб каде ќе излеземе на ...
ehf nedela mitrevski shpaga 2017
Репрезентација

Репрезентацијата на Македонија забележа две победи на контролните средби во Белград со тоа што многу поголема тежина има онаа над домаќинот Србија со 32-29. Четата на Раул Гонзалес комплетно го надигра северниот сосед, а еден од играчите кој ...