Репрезентација

Репрезентација

brestovac-trening2
Репрезентација

Познат е тимот со кој репрезентацијата на Македонија утре од 20:30 часот ќе се спротивстави на селекцијата на Украина. Од списокот отпаднаа десниот бек Мартин Серафимов како и средниот бек, Горан Крстевски кои нема да имаат право на ...
Brestovac-Island
Репрезентација

Селекторот на македонската машка ракометна сениорска репрезентација, Данило Брестовац со соопшти списокот на ракометари на кои ќе смета на престојното Европско првенство кое се игра во три земји, Австрија, Шведска и Норвешка. На листата се 18 играчи, а ...
pesevski-bresotvac
Репрезентација

Македонската ракометна репрезентација забележа победа над Црна Гора од 25-24 во последниот контролен меч пред настапот на Европското првенство кое годинава се игра во три држави и тоа Австрија, Шведска и Норвешка. И овој завршен тест го одигравме без ...
brestovac aplauz
Репрезентација

Македонската ракометна репрезентација ја очекува настап на Европското првенство кое годинава се игра во Австрија, Норвешка и Шведска, шампионат на кој селекторот Данило Брестовац дефинитивно нема да може да смета на специјалистот за одбрана Велко Маркоски. Маркоски се ...
Taleski-Island
Репрезентација

Македонската ракометна репрезентација претрпе пораз од Словенија од пет голови разлика (33-28) на вечерашниот пријателски меч што се одигра во Словењ Градец. Нашиот национален тим настапи на оваа средба без капитенот Кирил Лазаров, а тоа дефинитивно се почувствува во втората ...
lazarov-pres
Репрезентација

Селекторот Данило Брестовац го направи претпоследниот пресек воочи Европското ракометно првенство, одлучувајќи се да понесе 20 ракометари за завршните подготовки кои следат во Словенија. Предводникот на најсилниот македонски тим најави дека ќе има и нова завршна селекција пред ...
brestovac-mitrevski
Репрезентација

Веднаш по новогодишните празници, македонската најсилна селекција сериозно ќе се фати за работа и ќе ги стартува завршните подготовки за Европското првенство, па како што се очекуваше, селекторот Данило Брестовац ова попладне ги селектираше 20-те ракометари кои ќе ...
tankoski
Репрезентација

Македонија по Алжир (25:24) успеа да слави и над Романија (24-20) и на тој начин да триумфира на  „Трофеј Карпати“. Овој успех на турнирот во Романија донесе и признанија за нашите репрезентативци, па така бекот на Металург, Марио Танкоски ...
mitrevski trofej
Репрезентација

Македонската ракометна репрезентација е победник на овогодинешното издание на Трофеј Карпати и тоа откако во финалето нашите репрезентативци беа подобри од домаќинот Романија со 24-20. Избраниците на Данило Брестовац одигра фантастично во вториот дел во кој го спушти противникот ...
makedonija-karpati
Репрезентација

Подмладената македонска репрезентација ќе игра во финалето на „Трофеј Карпати“, откако ова попладне во Букурешт изрежира вистинска дрма во завршницата, по високото и комотно водство кое го имаше на полувремето. Избраниците на селекторот Брестовац одиграа одлично прво полувреме ...